Acvit Tüy Dökücü Krem ® Resmi Satış Sitesi 59 TL Ürün Görseli

Tüy nedir ? Neden alınır ?

Tüy nedir ? Neden alınır ?Tüy nedir ? Neden alınır ?

İnsanların saçları ve tüyleri 3 bölüm den oluşmaktadır. Gövde, yuva ve çekirdek den meydana gelmektedir. İnsan tüyleri tüy yuvaları için de bulunmaktadır. Bir kadının bacakları ve koltuk altı bölgesin de toplam 78.000 civarın da kıl kökü bulunmaktadır. Kıl yuvası sayısı doğduktan sonra değişmez çünkü kıl yuvası hayatınız da oluşmamaktadır.

Tüyün kendisi canlı değildir. Tüyler ortalama olarak ayda 6 mm uzamaktadır. Tüylerin uzama hızı vücudun çeşitli bölgelerin de farklı olarak gelişmektedir.  Bayanlar ortalama olarak 14-15 yaşların da tüylerini almaya başlamaktadırlar. Bazı kızlar bu işlemi 11 yaşın dan itibaren gerçekleştirmektedir. Bazı bayanlar epilasyon yaparken , bazıları da ağda yaparak kıl sorununu çözmektedir. Bu işlemler biraz zaman alıcı ve zahmetli olduğu için günümüz de bir çok bayan tüy dökücü kremler den fayda sağlamaktadır.

Erkekler sadece tüylerinin belli bir bölümünü alırken kadınlar erkeklere göre 18 kat daha fazla kıllarını almaktadırlar. Kadınlar için son derece önemli bir konu olan kıl, tüy problemi tüy dökücü kremler ile çok rahat bir şekil de çözülebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )