Acvit Tüy Dökücü Krem ® Resmi Satış Sitesi 59 TL Ürün Görseli

PİRİNÇ SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

 

Kadınlar ciltlerine erkeklerden daha çok önem verirler. En büyük hayalleri de güzel ve pürüzsüz bir ciltlerinin olmasıdır. Bunun içinde çeşitli yollara başvururlar. Bunlardan bir tanesi de pirinç suyudur. Pirinç suyu cildimizi güzelleştiren doğal bir üründür hiçbir yan etkisi yoktur.

Pirinç suyu ile tenimizin rengini açabilir, yüzümüzde oluşan kahverengi lekeleri yok edebilir ve akne oluşumunu engelleyebiliriz.  Pirinç suyu ile cildimizdeki gözenekler açılır cildimiz yumuşacık olur. Ayrıca pirinç suyu peeling görevi yaparak yüzümüzde oluşan ölü derilerin cildimizden uzaklaşmasını sağlar.

Sıra geldi elimizin altında bulunan bu mucizevi baklagilin hazırlanışına:

  • Pirinç suyu hazırlamak için önce pirincin taze olup olmadığına bakın ve emin olun çünkü bayat pirinç cildinizi daha da kötüleştirebilir. Sonra orta boy bir kaba 1 çay bardağı pirinci ve 2 çay bardağı suyu koyun. Suyunuz sıcak veya soğuk olabilir sonuç değişmeyecektir. En az 3 saat boyunca pirincinizi suyun içinde bekletin. Çünkü pirinciniz besleyici özelliklerini tam anlamıyla 3 saat sonra suda olacaktır. Pirincinizin suyunu süzün ve yüzünüzü bu su ile iyice yıkayın. Yüzünüzü kurulamayın çünkü pirinç suyunu yüzünüzün emmesi içine çekmesi lazım. Etkili ve gözle görülür bir sonuç istiyorsanız bu işlemi 10 gün boyunca düzenli olarak gerçekleştirin.

Pirinç suyunu dolapta birkaç gün beklettiğiniz taktirde besin özellikleri kaybedip bakteri yuvası olacaktır. Bu yüzden bekletmemeli ve taze olarak kullanılmalıdır.

Pirinç suyunun en büyük örneğini Uzakdoğu ülkelerindeki kadınlardan görebiliriz. Beyaz tenleri ve kusursuz yüzlerinin kaynağı kullandıkları pirinç suyudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )