Acvit Tüy Dökücü Krem ® Resmi Satış Sitesi 59 TL Ürün Görseli

Limonlu suyun faydaları

 

Limonlu su yapılışı kolay olduğu gibi bir o kadar da faydalı içecektir. Sabahları kahvaltıdan önce bir bardak ılık suya sıktığımız yarım limon, o gün boyunca yediklerimizi daha kolay sindirmemize yardımcı olacaktır.

Limonlu Suyun Bağışıklık Sistemine Faydaları:

 1. Limonlu su karışımında bulunan bol miktardaki C vitamini sayesinde vücudumuz soğuk algınlığına ve gribe karşı kalkan oluşturur. Sonbahar ve kış aylarında özellikle tercih edilmelidir.
 2. Limonlu su karışımının içinde C vitamini, C vitaminin içerisinde de bulunan demir minerali sayesinde vücudumuzun bağışıklık sistemi güçlenecektir. Ayrıca stresli günlerimizde hızlıca düşüşe geçen C vitamini seviyemizi sabahları ılık suya sıkılmış limon sayesinde dengeleyebiliriz.
 3. Limonlu suyun moleküler yapısı mide öz sularınkine benzemektedir. Bu yüzden de limonlu su mide ve bağırsak siteminde büyük rol oynar. Limonlu su bağırsaklarımızı temizler ve vücudumuz için gereksiz olan atıkları dışarı gönderir. Limonlu su yemek sonrası şişkinliğine, hazımsızlığına ve mide ekşimelerini de önlemede bir numaradır.
 4. Limonlu su vücudu dinç tutar ve genç yaşlanmayı sağlar. Bunun sebebi Limonlu suyun vücutta derinin yaşlanmasını sağlayan oksidanlara karşı içinde bulunan antioksidanlar ile vücuttan uzaklaştırmasıdır. Limonlu su kolojen proteininin sentezlenmesinde büyük rol oynar ve bunun sonucunda da kırışıklıkları önler ve geciktirir.
 5. Limonlu su akne (sivilce) oluşumunu engeller.
 6. Limonun yapısında bulunan lifler sayesinde vücutta tokluk hissi ortaya çıkar. Sürekli yemek yeme ihtiyacı duymayız ve bu sayede de kilo vermemize yardımcı olur.
 7. Limonlu su vücudun Ph seviyesini yani asit baz oranını dengeler.
 8. Limonlu su diürektir yani idrar oluşumunu destekler. Sürekli idrara çıkmanın sonucunda da vücuttaki toksinler hızlıca atılır, vücudumuz daha sağlıklı olur.
 9. Limonlu suyun içeriğinde bulunan antiseptikler ağızda oluşan kötü kokuları önler. Limonlu suyu içtikten sonra ağzınızı çalkalarsanız diş minelerinizde zarar görmeyecektir.
 10.  Limonlu su bol miktarda bulundurduğu potasyum sayesinde beyin ve sinir hücrelerinin gelişmesini sağlar. Depresyon ve stresle mücadelede etkilidir.
 11. Limonlu su P vitamini bol miktarda barındırdığından kılcan damarların geçirgenliğini artırır. Bunun sonucu da vücutta kan akışı daha hızlı olur.
 12.  Limonlu suda bulunan C vitamini sayesinde daha sağlıklı dokular, kıkırdaklar ve kemiklere sahip oluruz.
 13.  Limonlu su detoksifikasyona yardımcı olduğundan karaciğerlerin temizlenmesinde yardımcı olur.
 14. Limonlu su spor veya yorucu işleri yaparken kaybedilen vücut tuzlarını geri kazandırmaya yardımcı olur.
 15. Limonlu su kahvenin görevini yapabileceğinden, sabahları kahve yerine ılık limon suyunu tercih edenlerde kafein alımını azalır.
 16. Limonlu suyun anti bakteriyel özelliği ile de günlük içildiği taktirde boğaz enfeksiyonları azalacaktır.

Kısacası limon suyu vücudumuz için gerekli olan bir sıvıdır. Limonlu suyun faydalarını tam anlamında görmek istiyorsanız, konsantre limon suları ve imal edilmiş limon suları yerine taze ve işlenmemiş limonları satın almanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )