Acvit Tüy Dökücü Krem ® Resmi Satış Sitesi 59 TL Ürün Görseli

Kıl kas gelişimini engeller mi ?

tüyKıl kas gelişimini engeller mi ?

Yıllardır şehir hurafelerinden bir tanesi de kılların kas gelişimini engellediği hakkın da çıkan yalan haberlerdir. Bu muhabbet nasıl çıkmıştır en başta bunu anlatalım. Kaslar protein ile beslenir kıllar da aynı şekil de protein ile beslenmektedir. O zaman kıllar proteini emer ve kas gelişimine engel olur. Bu muhabbet bu şekil de bir düz mantık sonucu ortaya çıkmış olan şehir hurafesinden başka bir şey değildir.

Protein vücudumuzun yapı taşıdır ve bütün vücudumuz da bulunmaktadır. Vücudumuz da kullanılan proteinlerin %55 lik kısımı kaslara giderken geriye kalan %45 kısımı ise diğer protein ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kılların oluşumunu sağlayan amino asitler bu döngü için de ihmal edilecek kadar azdır. Vücudumuz da ki kasların gelişimi kıllar sebebi ile gelişmediğini düşünen kişiler aynı durumu saç ve sakalların da yaptığını zannetmektedir.

Saçlarınız da ve sakallarınız da ne kadar keserseniz kesin tekrar çıkmak için daha fazla enerji harcayacak ve sizin mantığınıza göre kas gelişimini daha çok etkileyecektir…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )