Acvit Tüy Dökücü Krem ® Resmi Satış Sitesi 59 TL Ürün Görseli

Erkekler bacak kıllarını almalı mı?

Kolunun altına tam bir yele mi koyuyorsun ? Okuyucular oy verdi ve cevap açıktı: Evet, erkekler koltuk altlarını kesinlikle tıraş etmeli. En azından bazen.

İncelenen 4044 erkek arasından yüzde 68’i koltukaltı tüylerini düzeltdiklerini söyledi; Yüzde 52’si estetik için yaptıklarını, yüzde 16’sı bunu spor nedenleriyle yaptığını söyledi.

(Ankete katılan yaklaşık 10 kişiden biri, koltuk altlarını düzeltmediklerini söyledi.)

Beş ya da on yıl önce, bu ankete verilen yanıtlar çok farklı olacak, Hollywood’un erkek tımar etme konusundaki en önemli uzmanı Craig Whitely, spekülasyon yapacaklarını söylüyor. (Kuaför tarafından Craig’e kim giderse), son yıllarda karşı karşıya kaldığı baskının sadece kasık saçları içermediğini söylüyor.

İlgili: Erkekler Bacaklarından Tıraş mı Edilmeli?

“Eğer halihazırda yüz yüze bir şekilde yapıyorsanız ve tıraşçınızı çıkardıysanız, neden devam etmiyorsunuz?”

Şimdi, koltukaltlarını düzeltmenin erkekçe olduğunu düşünmüyorsun, hepsi iyi. Ama bize mizah verin ve çukurlarınıza objektif bir bakış atın: Kollarınızın altından ortaya çıkan saç kuyruklarınız varsa yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Kadınları araştırmamıza rağmen gayri resmi olarak birkaç kişiye sormuştuk: Ağır koltukaltı tüylerinin “iğrenç” olduğunu söylüyordu. (Eşcinsel erkeklerin de bunu düşünebileceğini varsayabiliriz, çünkü bu kadar büyük bir yüzdesi genel olarak alanı.)

İlginçtir, bilim adamlarının koltukaltı tüylerine neden sahip olduklarından kesin olarak emin değiller. Harvard Üniversitesi’ndeki insan evrim biyolojisi profesörü Daniel Lieberman, bir zamanlar bir arkadaşı çekmede kullanılmış olması mümkündür diyor.

Beslenme İpuçları

Koltuk altının çok fazla apokrin bezi var, bu da ter atıyor. Bu ter, steroidler, lipitler, proteinler ve “bilgi” yi iletebilecek diğer kimyasallardan oluşur.

Mesela, atalarınız bir koltuğu saçlarına kavuşturmak için ter kokusunu yakalamaya ihtiyaç duymuş olabilirler. Fakat bugün sizin için kesinlikle çalışmıyor.
Koltukaltı saçınızı kolayca tımar etmek için üç adım var.

1. Islak
Tozla Kurutun, ancak su geçirmez bir vücut saç düzelticisi kullanmanızı ve duşta yapmanızı önerir. Sıcak su saçları yumuşatır ve çekilen saç veya yaralanma riskini azaltır diyor.

2. Kısa tutun
Eğer daha düz tarafında saçlarınız varsa, Whitesen bir inç ya da daha azına kadar kesmeyi önerir; ancak dikenli kılları önlemek için en az dörtte bir inç kalmasını sağlayın.

Kıvırcık saçlarınız varsa, Whites, inç’in sekizde biri kadar düşük bir seviyeye inebileceğinizi söylüyor. Bir numara 1 tarak koruyucusu kullanmak, sana cildi tahriş etmeyecek pürüzsüz saçlar vererek hile yapacaktır.

Sen olabilir tamamen tıraş, ama şimdi size spor arkadaşları tarafından saldırıya uğramak istiyoruz. Ve açıkçası, ihtiyacınız olmayan daha fazla güçlük çekiyor.

3. Bakımdan
sonra kokulandırmayın Kesmeden sonra, kokusuz bir tıraş banyosukullanın. (Koltuk altı derisi hassas olduğundan, alkol esaslı olmadığından emin olun.) Deodorant uygulamadan önce iki üç dakika bekleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )