Acvit Tüy Dökücü Krem ® Resmi Satış Sitesi 59 TL Ürün Görseli

Cilt neden kurur ?

Cilt neden kururCilt neden kurur ?

Cildiniz normalden daha fazla geriliyor gibi hissediyorsanız, pul pul dökülmeler var ise, çatlaklar ve kaşıntı var ise cildiniz de kutuluk meydana gelmiş olabilir. Her türlü nemlendirici ve kozmetik ürünü kullanmanıza  rağmen her hangi bir değişiklik meydana gelmedi ise bir uzmana baş vurma zamanınız gelmiş demektir.

Cilt kuruluğu daha çok yaşları ilerleyen bireyler de meydana gelen bir sorundur. Yaşlanma ile birlikte cildiniz daha kuru ve az yağlı bir hale gelmektedir. Deride ki yüzeyin yaklaşık olarak %10’u sudan oluşmaktadır. Bu bölge de azalma olduğun da çatlaklar ve kuruluk kaçınılmaz bir hal almaktadır. Cilt kuruluğu yaşayan bireylerin bu sorunun altın da her hangi bir hastalık yatmamaktadır.

Son yıllar da çok fazla duş alan insanlar da bu sorunun daha sık yaşandığı görülmektedir. Çok fazla duş alan insanların cildin de kuruluk meydana gelmektedir. Cildinizin kurumasına sıcak su, deterjanlar, elbiselerin sürtünmesi, çevre kimyasalları, klimalar ve diğer kimyasallar olarak sıralanabilir. Cildinizin neden kuruduğunu sizlere anlatmaya çalıştık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )