Acvit Tüy Dökücü Krem ® Resmi Satış Sitesi 59 TL Ürün Görseli

Alerji Nedir?

Alerji  bağışıklık sisteminizin normal görülen maddelere karşı tepki vermesinden kaynaklanmaktadır. Çeşitli ilaçlar ile bu alerjik durumlardan kurtulmak mümkün. Toz geldiğinde çok az bir toz zerresine bile dayanamıyor hapşırıyor sanız ve polenlere karşı vücudunuz savaşamıyor ise yada çiçeklerden koku alırken hapşırıyor iseniz alerjisiniz demektir. Alerjik durumlardan kurtulmak için çeşitli ilaçlardan yardım alabilirsiniz. Alerji sebebi şu ana kadar bulunamamıştır. Her şeye alerji olabilirsiniz fakat neden kaynaklı olduğunun bir açıklaması verilemeyecek kadar meçhuldür. Doktorlar sizlere bunun sebebini söyleyemez ama tedavi edebileceklerdir.

En sık gözlemlenen allerjiler şunlardır; Besin alerjisi,Lateks alerjisi, böcek ısırması alerjileri, kozmatik alerjisi ve metal alerjisidir.

Besin alerjileri ; Besinlere karşı insanların bazıları alerjik reaksiyon gösterebilmektedirler. Mesela şeftali bir insan şeftaliden ne kadar korkabilir ki? Fakat şeftaliye elleyince cildi kabar kabar olan insanlar mevcut.

Lateks alerjisi; Lateks maddesi oyuncaklarda, cerrahi eldivenlerde ve bunun gibi hayatımızda bir çok yerde kullanılan bir maddedir. Lateks alerjisi olan kişilerin lateks ile temaslarından hemen sonra lateks maddesinin değdiği yerin kızarması gözlemlenmektedir.

Böcek ısırması alerjileri; Böcek sokmalarından sonra kolda, elde yada yüzde oluşan bir kızarıklık yada şişme durumuna alerjik reaksiyon diyebiliriz. Doktor kontrolü altında bu reaksiyondan kurtulunabilir.

Kozmatik Alerjisi; Genellikle bayanlar kozmatik ürünlerini çok kullanmaktadır. Kozmatik ürünleri içeriğinde ne olduğuna dikkat edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )